Balkon Korkulukları

Balkon Korkulukları

Balkonlarımız evimizde ferah birer nefes alabileceğimiz değişik modellerde odacıklardır. L şeklinde, kare şeklinde, yarım ay şeklinde pek çok balkon çeşidi bulunmaktadır. Şekli ne olursa olsun, bir duvarla çerçevelenip oda görünümü kazanmayan balkonlar, yükseklikleri nedeniyle özellikle ufak yaştaki çocuklar için ürkütücü olabilirler. Bilhassa yüksek katlarda bulunan dairelerin balkonundan aşağıya doğru bir düşüş gerçekleşmesi sonucu ölümcül kazalar yaşanabilir. Tüm bunların önüne geçerek bu korkunç ihtimali engellemek maksadı ile insan ihtiyaçları doğrultusunda balkon korkulukları ortaya çıkmıştır.

 

Balkon korkulukları çeşitli en ve uzunlukta, çeşitli model ve desende, çeşitli yapı malzemelerinde üretilebilirler. Bulundukları ortamın şartlarına göre değişebilen bu korkuluk unsurları fiyatı da oldukça etkilemektedir. Fakat 2018 balkon korkuluk fiyatlarına değinmeden önce balkon korkuluklarının yapı malzemelerini anlatmak çok daha doğru olacaktır

 

Ahşap Balkon Korkuluk Ürünleri: Ahşap hayatımızın hemen hemen her alanında karşımıza çıkan doğal bir yapı malzemesidir. Tüm bu doğal güzelliğine karşın Ahşap ürünler, zaman içinde rutubetten negatif yönde etkileneceklerdir. Özellikle yağmur sularının oluşturduğu nemli ortam, ahşap ürünlerin şişmesine ve bunun sonucunda çürümesine yol açmaktadır. Çürüyen ahşap ürünler kabarark pul pul dökülme yapacağı için sadece görsel anlamda değil, temizlik ve düzen anlamında da mal sahibine zorluk çıkaracaktır.

Alüminyum Balkon Korkuluk Ürünleri: Alüminyum oldukça ve yumuşak bir maddedir. Pek çok ürünün yapımında, malzeme olarak alüminyum kullanılsa da, ferforje bahçe korkuluk ürünlerine oranla alüminyum korkuluklar çok daha dayanıksızdır.

Dökme Demir Balkon Korkuluk Ürünleri: Dökme Demir balkon korkuluk ürünleri yani bir başka değiş ile ferforje balkon korkulukları muadil ürünlere oranla çok daha uzun ömürlüdür. Doğaya hiçbir zararı bulunmayan dökme demir, sağlamlığı ile torunlarınıza miras kalacak bir balkon korkuluk modellerinin tek yapı malzemesidir.

 

0,