DEMİRDEN YAPILMA FERFORJE BAHÇE GİRİŞ-ÇIKIŞ KAPILARI HAKKINDA

Camiler ülkemizde yaşayan maneviyatı yüksek kişiler için oldukça önemli ibadet yerlerdir. Halısından şadırvanına, penceresinden avizesine kadar camiler, görkemli unsurlara bünyesinde yer vermektedir. Büyük ve ihtişamlı avizelerin altında ibadet ederken kapılacağımız derin düşüncelere sadece biz ve yaratıcımız olan Allah şahit oluruz. Peki, herkesin dua ederken bir başına kaldığı o kutsal ibadet yeri olan camilerin kapıları ne kadar önemli? Bu yazımızda cami kapılarının öneminden bahsedeceğim.

Ferforje Cami Kapıları Neden Tercih Edilmelidir ve Avantajları Nelerdir?

Camiler, görsel bütünlük açısından da daima görkemiyle bizleri büyüleyen ibadet amaçlı kurulmuş yapılardır. Manevi değerlerimizi bulmamızda büyük rol oynayan bu muhteşem yapılar, gelenleri daha kapısından itibaren büyülemeye başlar. Fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirmeyi amaçlayan turistler de bu durumun en büyük kanıtı değildir de nedir?

Tek avantajı büyüleyici güzelliği olmayan ferforjeden cami kapıları, aynı zamanda uzun süre camideki güzelliğini koruyacak sağlamlıktadır.

Doğaya zarar vermeyen ham maddesi sayesinde bugünleri güzelleştirirken yarınları riske atmayan ferforje ürünler kaliteli bir biçimde montaj edildiğinde uzun yıllar boyu ilk günkü güzelliğini ve işlevselliğini koruyacaktır.

Camilerde kullanılan demir ferforje kapılar içeriye gerçekleşen giriş ve çıkışları kontrol altında tutmamıza yarar. Böylelikle beklenmedik sürprizlerin önüne geçmeye yarar.

 Özellikle parıltılı altın ve gümüş yaldızlı boyaların yakıştığı bu değerli kapılar, istenilen ende ve boyda kesilmek sureti ile ayarlanabilir. Osmanlı döneminden kalma motiflerle bizi geçmişe götüren demirden ferforje cami kapı modelleri cemaatin dilek ve ihtiyaçlarına göre şekillenir.

0,