Bahçe Kapıları

 

FERFORJE BAHÇE KAPILARI

 

Demir tarihi olan yapısal anlamda değerli bir hammadde olarak karşımıza çıkar. Yüz yıllardır sağlamlığından dolayı kullanılmıştır. Ferfoje bahçe kapıları  hem modern hemde kullanışlı biçimlerde üretilebilir.

Villa ve bahçe girişi alanlarında çeşitli fonksiyonları ile kullanılırlar. Bu çeşitlilikleri ise kapı üzerine otomatik motor eklemelerinin ve benzeri işlevlerin gerçekleştirilmesinden geçmektedir. Sizler de böylesi eklemeler düşünüyorsanız bunu üretim aşamasından önce belirtebilirsiniz.

Ferforje Bahçe Kapıları,Bahçe Kapıları 

 

FERFORJE RAYLI BAHÇE KAPILARI

Bahçe kapılarında raylı sistemlerde kullanılabilir. Sistemde uyum sağlayacak düzenekler sizin seçtiğiniz modeller eşliğinde kombin edilir. Uyumun en doğru şekilde düzenek olarak gerçekleşmesi için ferforje motifleri ve yüksekliğine kadar ölçülere bir nizam içerisinde üretilir.Sisteme ayak uyduran modeller raylı  bahçe kapıları nda başarılı bir şekilde uygulanır. Kullananların da beğenisini kazanan raylı ferforje bahçe kapılarımız son derece kullanışlıdır.

 

Bahçe Giriş Kapıları,Giriş Bahçe Kapıları,Raylı Bahçe Kapısı

 

 KUMANDALI  BAHÇE KAPILARI

Diğer bir çeşidi ise sürgülü sistem olarak adlandırılan kumandalı bahçe kapıları  tamamen otomatik olarak kumanda ile yönetilebilir veya itme yöntemi ile açılışı gerçekleşebilmektedir. Önerilen ise kumanda sisteminin demir kapı imalatı sırasında eklenmesidir.

Böylesi detaylar ekstra özellik ve yapısallık kazandıracağı için ürünü değerli kılar ve gündelik hayat için gerekli olan maksimum kullanılırlığı da arttırır.

Özellikle demir kapıları başka maddeler eşliğinde görmek mümkündür. Örneğin bir dağ evine kumadanlı bahçe kapısı çok yakışacaktır. Ahşap ferforje bahçe kapısının kurulumu ve kullanışı da son derece rahattır.

Son zamanların aktif olarak en çok seçilen bahçe kapısı ürünlerini sitemizde topladık. Sizler de ürünleri buradan detaylıca inceleyerek değerlendirebilirsiniz. Hemen hemen her detayda kendinize hitap eden bir şekil ve motif elde edebilirsiniz.

Ferforje bahçe kapılarının bakımı konusunda da asla zorlanmazsınız. Talep ettiğiniz zaman bakım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 

Bahçe kapısı modelleri için diğer çeşitlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bahçe giriş Kapıları,Bahçe giriş Kapısı,Demir Bahçe Kapısı,Demir Bahçe Kapıları

 

DEMİR FERFORJE GİRİŞ BAHÇE KAPILARI 

Otomatik bahçe kapısı; genellikle garaj girişlerine yerleştirilmektedir. Araçların bahçeye olan geçişlerini sağlayan bu fonksiyonel ürünler, çok nadir de olsa yaya giriş kapılarında da karşımıza çıkmaktadır.

Bu pratik bahçe kapısı iki biçimde tasarlanabilir. Bunlar kapının üzerinde bulunan bir buton yani düğme ile kapının otomatik olarak kendi kendine açılması şeklinde, ya da anahtarlık boyutunda ufak bir kumanda yardımı ile kapının otomatik olarak kendi kendine açılması şeklinde olur. Her iki kapıda da kullanıcıya el ile sürgülü, raylı ya da el ile açılan çift ya da tek kapaklı modellerden çok daha fazla kolaylık sağlar. Fazla hareket gerektirmeden açılarak kişiye pratik araç ve yaya giriş çıkışı sağlayan otomatik bahçe kapısı modelleri, bu bağlamda oldukça zaman tasarrufludur.

 

Daha çok villa, köşk, malikâne, yalı, iş yeri otoparkları, site otoparkları gibi yerlerde kullanılan bu otomatik bahçe giriş kapısı monte edileceği bölgenin sahip olduğu özelliklere ve müşterinin beklentisine farklı desen, işleme ve modellerle karşımıza çıkar.

Sık Tercih Edilen Modern Otomatik Bahçe Kapısı

Otomatik bahçe kapısında sık tercih edilen bir model olan modern tasarımlar işlemeli ve işlemesiz şekilde tasarlanabilir.

 

Modern işlemeli modellerde çoğunlukla bohem bir hava yakalayan kapılar mandala desenleri ile ağaç desenleri ile geometrik şekilli desenleri ile ve ok / yay gibi desenleri ile karşımıza çıkıyor. Özel ve standart tasarımların ikisinde de sıklıkla tercih edilen bu demir otomatik bahçe kapısı, villalar başta olmak üzere pek çok yapıda konumlanarak mekânı diğer yapılardan ayrıştırır.

Modern sade modellerde işleme detayları kullanılmaz ya da kullanılsa bile az miktarda kullanılır. Daha çok minimalist yapılarda tercih edilen bu otomatik bahçe kapısı göz yormayan tasarımları ile meydana duru bir güzellik getirir.

Görkemli evlerde de tercih edilen bu sade / düz otomatik bahçe kapısı modelinin buradaki tercih edilme sebebi görüntüyü yumuşatmaktır. Her yerde yoğun işlemeler kullanılması kişinin gözünü yoracağı için böyle büyük ve önemli parçalarda sade modellerin tercih edilmesi bu nedenle oldukça mantıklı bir tasarım hareketi olacaktır.

 Bahçe Kapısı Modelleri,Bahçe Kapı Modelleri

 

 

Ahşap Bahçe Kapıları

 

Ahşap bahçe kapıları, bahçe kapı modellerinde karşımıza çıkan ve gerek yaya için tasarlanan kapı çeşitlerinde gerekse de araç için tasarlanan kapı çeşitlerinde sıklıkla adından söz ettiren bir kapı modelidir.

 

Bu kapılar, yalnızca ahşaptan üretilen modellerle imal edilebiliyor olsa da bahçe giriş kapısında sağlamlık, kalite, şıklık, dayanıklılık ve uzun ömürlülük gibi bir kapı için çok önemli olan unsurları yalnızca ferforje ahşap bahçe kapılarında görebiliriz. Demir ahşap bahçe kapıları olarak da anılan bu demir döküm ürünler, yaya veya araç giriş – çıkışlarını kontrollü hale hem ayrı ayrı hem de bir arada getirebilir.

 

Ahşap Yaya Bahçe Demir Kapıları

 

Ahşap yaya bahçe demir kapıları; yaya geçişini kontrollü hale getirmenin en güzel yollarından birisidir. Garaj demir kapıları ile birlikte tasarlanabilen bu kapılar, bahçenize bir düzen getirecek kapı çeşitlerindendir. İsteğe göre ahşap ya da cam ile birlikte tasarlanabilen bu kapılar kullanım süresi de baz alındığında tüketiciye oldukça uygun fiyatlarla sunulur. Ucuz ahşap bahçe kapısı olarak da nitelendirebileceğimiz bu kapıları bizce sakın kaçırmayın!

 

Ahşap Araç Bahçe Demir Kapıları

 

Ahşap araç bahçe kapıları demir döküm ürünlerdir. Araçların geçişlerini mümkün kılan bu kapılar pek çok çeşitle karşımıza çıkmaktadır. Ahşap garaj kapısı olarak da isimlendirilen bu kapıların seçiminde fiyat bazlı hareket etmemek doğru bir hamle olacaktır. Zira ucuz diye tercih ettiğiniz tanınmamış bir firmanın kapıları, demirden yapılmış olsa dahi iyi alaşımlanmaması sonucu çabucak kalitesinden fire verebilir.

 

 

 

 

 

 

0,